1blog - Lista ostatnich postów

Video może sprzedawać!

Załóż darmowe konto 1koszyk

Treści video stają się coraz ważniejszą inspiracją zakupową.
Dzięki nim porównujemy produkty i dokonujemy decyzji. Dawniej rady szukaliśmy u znajomych, ewentualnie u sprzedawcy w sklepie. Teraz rolę doradcy w dużym stopniu przejmuje internetowy kanał video.

 
 
Google podaje, że w latach 2016-2018 czas spędzony na oglądaniu filmów związanych z zakupami wzrósł pięciokrotnie. Skąd ten trend?
Mamy coraz większy wybór, co z jednej strony jest korzystne, z drugiej jednak wymaga porównań i nierzadko trudnych decyzji. Recenzje video, porównania i zestawienia produktów pozwalają komuś innemu wybrać za nas. W przeciwieństwie do często nieprawdziwych recenzji tekstowych i sztucznie podbijanych ocen, video pozwala lepiej zweryfikować, czy recenzja jest prawdziwa.

Oczywiście, firmy i video-marketerzy chętnie sięgają po pomoc i zasięgi znanych influencerów. Ci jednak aby nie stracić zaufania swoich społeczności, muszą zachowywać przynajmniej pozory obiektywizmu podczas prezentacji produktów. Video wzbudza większe zaufanie niż praktycznie anonimowe opinie tekstowe.

W erze dominacji urządzeń mobilnych video jest także zwyczajnie prostsze w użyciu niż wertowanie sieci w poszukiwaniu opinii.

Teraz, aby podjąć decyzję zakupową, pozostaje jedynie wybrać właściwego eksperta.